Maratonul de poezie de la Facultatea de Litere (ediția a XVII-a)

20 noiembrie 2017

Evenimentul anual al Facultății de Litere a Universității Transilvania din Brașov, unde poeții din facultate și din jurul facultății, fie ei profesori sau studenți, absolvenți sau prieteni, citesc publicului (predominant studențesc) din poezia lor. Și in fiecare an există unul sau doi poeți invitați speciali, din afara Brașovului. La această ediție (a 17-a) invitata noastră e Elena Vlădăreanu.

Participanți: Crina Bega, Petra Antonia Binder, Romulus Bucur, Bianca Buta, Amalia Comănescu, Vlad Drăgoi, Silviu Dudescu, Anca Dumitru, Denisa Duran, Robert Elekes, Alexandru Funieru, Florin Gherman, Mihai Ignat, Luciana Lia-Sima, Daniel Pișcu, Ion Pop Barassovia, Carmen Elisabeth Puchianu, Ioana Zenaida Rotariu, Ioan Șerbu, Irina Temneanu, Mihail Vakulovski, Elena Vlădăreanu.

Moderatori: Adrian Lăcătuș, Dan Țăranu, Georgeta Moarcăs, Dan Botezatu, Robert Elekes, Romulus Bucur

Sala Gheorghe Crăciun (TP8)

Maratonul este organizat în cadrul festivalului Etnovember 2017 (proiect finanțat din bugetul Municipiului Brașov).

Afișul maratonului este creat de George Roșu.