Desfășurarea activităților didactice exclusiv online pentru 14 zile (începând de mâine, 28 oct. 2020)

Dragi studenți,
Senatul universității noastre tocmai a aprobat, la recomandarea DSP Brașov, intrarea activităților didactice din universitate în scenariul 3 (predare exclusiv online) pentru 14 zile, începînd de mîine, 28 octombrie.
Trecem în perioada menționată cu toate activitățile pe platforma e-learning, după același orar (sperăm ca incidența să scadă în Brașov și să ne reîntoarcem peste 2 săptămîni), în sistem de interacțiune directă a profesorului cu studenții prin videoconferinta (BigBlueButton).

Vă mulțumim pentru responsabilitatea pe care ați arătat-o în aceste săptămîni de școală, tuturor ne-a plăcut întîlnirea sau reîntîlnirea cu voi. Vă rugăm să fiți activi/atenți/receptivi și la cursurile și seminarele online. Aveți grijă de voi și să sperăm că ne revedem la facultate în două săptămîni.

Cu cele mai bune gînduri,
Adrian Lăcătuș
Decan